SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2016 05 24 - Vilniuje – gyventojų apklausa apie mokamą stovėjimą

Šiandien pradedama Vilniaus miesto gyventojų apklausa, kurios tikslas – nustatyti, kaip sostinės vairuotojai vertina vietine rinkliava apmokestintą automobilių stovėjimą. Vilniaus miesto SĮ „Susisiekimo paslaugos“ užsakymu apklausa bus atliekama centrinėje miesto dalyje, vietine rinkliava apmokestintose gatvėse ir aikštelėse. Per artimiausias keletą savaičių mokamomis stovėjimo vietomis besinaudojančius vairuotojus apklaus tyrimų bendrovė UAB „Sprinter tyrimai“.

„Šia apklausa tikimės ne tik sužinoti, kaip sostinės vairuotojai vertina mokamą stovėjimą, bet ir įvertinti jų pačių vairavimo įpročius – kaip dažnai jie naudojasi automobiliais, kokiu tikslu jie vyksta į centrinę miesto dalį, nuo ko priklauso stovėjimo vietos pasirinkimas ir kita“, – teigia „Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Anot M. Gusarovienės, vilniečių bus atsiklausta, ar juos tenkina mokamo stovėjimo kokybė, ar patogus vietinės rinkliavos mokėjimas.

„Jeigu didžioji dalis respondentų nuspręs, kad dabartinei mokamo stovėjimo tvarkai reikia pokyčių, jie ir bus įgyvendinami. Todėl prašysime vairuotojų aktyviai dalyvauti apklausoje“, – sako „Susisiekimo paslaugų“ vadovė.

Artimiausias kelias savaites bus apklausiami tik vairuojantys asmenys, besinaudojantys vietine rinkliava apmokestintomis stovėjimo vietomis. Respondentai bus parinkti atsitiktinės atrankos metodu, o reprezentatyvumas bus užtikrintas apklausėjams apklausiant skirtingų rinkliavos zonų mokėtojus pagal proporcingumo principą. Vairuotojai bus apklausiami tik tomis valandomis, kada renkama vietinė rinkliava.


Eismo tvarkaraščiai: