SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2015 12 17 - Pinga ilgalaikis automobilių stovėjimas dviejose miesto zonose

Vilniaus miesto savivaldybės Taryba praėjusį trečiadienį nusprendė nustatyti naujus mėnesio trukmės rinkliavos už automobilių statymą mieste dydžius. Geltonojoje miesto zonoje mėnesio rinkliavos dydis sumažintas nuo 87 eurų iki 67 eurų, o žaliojoje zonoje – nuo 43 iki 33 eurų.

„Tikimės, kad sumažinus rinkliavą, vairuotojai ilgalaikiam stovėjimui labiau rinksis atokesnes zonas – žaliąją ir geltonąją, o miesto Senamiestyje esančios zonos – raudonoji ir mėlynoji – bus patrauklesnės trumpalaikiam automobilių stovėjimui“, – teigia l. e. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus pareigas Modesta Gusarovienė.

Primenama, kad, sumokėjus vietinę rinkliavą už stovėjimą žaliojoje zonoje, automobilį galima statyti tik žaliojoje zonoje. Tuo tarpu sumokėjus rinkliavą už stovėjimą geltonojoje zonoje automobilį galima statyti tiek geltonojoje, tiek ir žaliojoje miesto zonose. Mėnesio stovėjimo rinkliavą galima sumokėti naudojantis elektroninės prekybos paslaugomis.

Pakeitus rinkliavos mokėjimo tvarką, vairuotojai pajus ir kitų teigiamų pokyčių. Vienas tokių – pailgintas rinkliavos sumokėjimo terminas. Pagal iki šiol galiojusią tvarką, rinkliavos iš karto nesumokėjęs vairuotojas ją sumokėti turėdavo iki kitos dienos 24 valandos. Nuspręsta terminą pailginti iki 72 valandų.

„Šis sprendimas sudarys palankesnes sąlygas rinkliavą susimokėti tiems vairuotojams, kurie to nespėja padaryti dažniausiai prieš savaitgalius, kuomet išvyksta iš miesto ir rinkliavos mokėjimą nukelia į pirmadienį. Pirmadienį šis terminas jau būna praėjęs, todėl galimybė sumokėti rinkliavą laiku būna praleista. Tačiau vairuotojams siūlytume vis tiek nedelsti, net ir pailginus terminą, nes jam pasibaigus galimybė sumokėti rinkliavą taip pat bus prarandama“, – tvirtina M. Gusarovienė.

Mėlynojoje zonoje rinkliavos dydis siekia 24 eurus, raudonojoje – 10 eurų, o geltonojoje ir žaliojoje zonose – atitinkamai 7 ir 4 eurai. Šią rinkliavą galima sumokėti „Susisiekimo paslaugų“ Klientų aptarnavimo centre, esančiame Gedimino pr. 9A, Vilniuje, naudojantis elektroninės prekybos paslaugomis arba grynaisiais pinigais „FoxBox“ terminaluose.

Iki šiol nebuvo ir aiškiai reglamentuota uždaro salono neturinčių transporto priemonių – motociklų, kabrioletų ir kt. rinkliavos mokėjimo tvarka. Todėl ji buvo patikslinta, nustatant, kad šių transporto priemonių valdytojai vietinę rinkliavą moka per mobiliojo ryšio operatorių, o mokėdami už stovėjimą bilietų automate užtikrina bilieto išsaugojimą (pritvirtinimą) matomoje vietoje.

        Atnaujinta automobilių statymo tvarka įsigalios nuo kitų metų sausio 1 d.


Eismo tvarkaraščiai: