SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2015 09 22 - Dieną be automobilio Vilniaus gatvė – pėstiesiems

Rugsėjo 22-oji skelbiama Diena be automobilio. Ši diena – baigiamasis Europos Komisijos iniciatyva organizuojamos Judumo savaitės akcentas. Savaitę, kurios metu Vilniaus gyventojai ir svečiai kartu su sostinėje veikiančiomis įmonėmis buvo skatinti rinktis alternatyvius judėjimo būdus, vainikuos vienai dienai vilniečiams atiduota Vilniaus gatvė.

BFL nuotr.

Antradienį nuo pat ankstaus ryto iki vidurnakčio automobiliai nebus statomi Vilniaus gatvės atkarpoje – nuo Islandijos gatvės iki Gedimino prospekto. Čia kviečiami užsukti tie, kurie šiandien automobilius paliko prie namų ir keliauja dviračiu, viešuoju transportu ar tiesiog pėsčiomis. Dieną be automobilio praleisti skatina Vilniaus miesto savivaldybė, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ ir VšĮ „Sveikas miestas“.

Rugsėjo 22 d. transporto priemonių šurmulį netruks pakeisti miestiečių klegesys. Viena pagrindinių Vilniaus gatvės atkarpų Dieną be automobilio taps tikra pramogų oaze: laisvalaikio erdves čia įkurs „Gringo“, „La Birra“,„Republic No. 4“ barai, „V4 Vilnius“, „Coffee Inn“, „Sarkozy“, „Green Cafe“ ir kitos kavinės, įsikūrusios šioje gatvėje. Specialiose erdvėse bus galima ne tik žaisti įvairius žaidimus, bet ir tiesiog smagiai praleisti laiką draugų būryje.

Savo pasirodymą čia surengs Lietuvoje žinoma grupė „The Swingcats“. Išbandyti lindihopo judesius pakvies Lindyhop.lt klubas, o „foos–in“ pakvies pasivaržyti stalo futbolo rungtyje. O VšĮ „Sveikas miestas“ kvies pamiklinti rankas ir budrumą žaidžiant stalo tenisą.

Išskirtinio dėmesio sulauks dviratininkai. Renginio dieną savo dviračius bus galima patikėti „Velovelo“ meistrams, kurie ne tik įvertins dviratės transporto priemonės būklę, bet ir ištiesins kreiviausius ratlankius. Be to, Vilniaus m. 3-iojo policijos komisariato atstovai apsaugos kiekvieno dviratį, pažymėdami jį specialiu kodu. Aplinkos ministerija dviratininkus apdovanos simbolinėmis dovanėlėmis – rudens orams labai tinkančiais lietpalčiais. Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai ves specialias saugaus eismo pamokėles, o Europos Komisijos atstovybės darbuotojai dalins informacinius leidinius ir atšvaitus.

Tuo metu Eismo valdymo centre, įsikūrusiame Tilto g. 14, vyks Atvirų durų dienos. Eismo valdymo specialistai atskleis, kiek šviesoforų yra mieste, o didžiuliame ekrane bus galima išvysti, kaip Dieną be automobilio transporto priemonės juda Vilniaus gatvėmis realiuoju laiku. Eismo valdymo centre galima apsilankyti nuo 10 iki 12 val., nuo 13 iki 15 val. ir nuo 19 iki 21 val.

Judumo savaitės metu vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami atkreipti dėmesį į automobilių keliamą taršą ir būtinybę keisti miestų transporto sistemą. Dieną be automobilio miestiečiai skatinami atvykti į darbą alternatyviais keliavimo būdais ir užpildyti Judumo savaitei skirtą apklausą, esančią www.vilnius.lt/judumosavaite. Taip galima ne tik prisidėti prie aktualios miestui informacijos teikimo, bet ir gauti prizą, skiriamą aktyviausiai apklausoje dalyvavusiai įmonei.

Ir Judumo savaitę, ir kiekvieną dieną, vilniečiai bei miesto svečiai skatinami išmaniai planuoti savo keliones į darbą, mokslus ar laisvalaikio vietas. Tai lengva padaryti apsilankius internetinėje svetainėje vilniustransport.lt bei naudojantis programėle „m.Ticket“. Ja taip pat galima įvertinti ir keliones viešuoju transportu.

Diena be automobilio skelbiama ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Daugiau nei 20 metų visų pasaulio šalių sostinių ir kitų miestų gyventojai kviečiami palikti savo automobilius garažuose, ar stovėjimo aikštelėse ir vykti į darbą bei kitas vietas ekologiškai – viešuoju transportu, dviračiu ar pėsčiomis.


Eismo tvarkaraščiai: