SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2015 01 23 - Startavo saugaus eismo akcija „Nematomi žmonės“

Atkreipdama Vilniaus miesto visuomenės dėmesį į opias saugaus eismo problemas, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Vilniaus savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kurio pagrindu bus vykdoma švietėjiška saugaus eismo akcija „Nematomi žmonės“.
 

 
Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojo, l. e. direktoriaus pareigas, Egidijaus Skrodenio teigimu, eismo įvykių statistika rodo, kad pablogėjus matomumo sąlygoms tamsiu paros metu, dauguma pėsčiųjų, kurie nedėvi rūbų su šviesą atspindinčiomis medžiagomis ar nenešioja atšvaitų, pakliūva į skaudžias eismo nelaimes. LAKD duomenimis, praėjusiais metais žuvo 108 pėstieji eismo dalyviai, tai sudarė 40,8 proc. visų žuvusių. Iš tų 108 žuvusiųjų net 70 pėsčiųjų žuvo tamsiu paros metu. Ši problema aktuali ir Vilniaus miestui, kur kasdien į gatves išeina tūkstančiai skirtingo amžiaus žmonių. „Matydami kasmet pasikartojančią liūdną statistiką, norime pakeisti situaciją sostinėje ir sutikome bendradarbiauti su „Susisiekimo paslaugos“. Mūsų tikslas priminti pėstiesiems kaip saugiai elgtis gatvėje ir, kad šviesą atspindinčios priemonės kai kuriais atvejais gali padėti išgelbėti gyvybę. Norime, kad išeidamas į gatvę ar kelią žmogus visų pirma pagalvotų apie savo saugumą ir jaustų atsakomybę kitiems eismo dalyviams“, teigia LAKD l.e.p. direktorius Egidijus Skrodenis.
 
Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorius Gintas Bliuvas taip pat akcentavo svarbą būti pastebėtam automobilių vairuotojų. Tai ypač aktualu viešojo transporto keleiviams gyvenantiems priemiestyje, kur teritorijos apšvietimo sąlygos prastesnės. Šia saugaus eismo akcija siekiama užtikrinti Vilniaus priemiesčio ir periferinės zonos gyventojų saugumą, kurie naudojasi miesto viešojo transporto paslaugomis. „Žiemą, tamsiu paros metu rytais ar vakarais po darbo, keleiviai nori saugiai pasiekti viešojo transporto stotelę. Todėl akcijos metu, teritorijose, kur prastas gatvių apšvietimas ar apšvietimo nėra, neįrengti šaligatviai arba pėsčiųjų takai, Keleivių kontrolės tarnybos darbuotojai gyventojams ir viešojo transporto keleiviams dalins LAKD dovanotus atšvaitus. Kartu pėstieji bus mokomi kaip teisingai juos naudoti. Norime, kad gyventojai nuo viešojo transporto stotelės gatve saugiai pasiektų tikslą“, sakė SĮSP direktorius Gintas Bliuvas.
 
Akcijos „Nematomi žmonės“ metu Vilniaus miesto ir priemiesčių viešojo transporto stotelėse keleiviams bus dalinamos šviesą atspindinčios saugaus eismo priemonės (įvairių rūšių atšvaitai, liemenės ir kitos su šviesą atspindinčiais elementais priemonės), leidiniai saugaus eismo tema. Šios priemonės bus platinamos ir SĮSP Klientų aptarnavimo centre, esančiame Gedimino pr. 9A. Kartu, kaip ir tapę įprasta, sostinės viešojo transporto priemonėse bus skelbiami garsiniai pranešimai, skatinantys naudoti šviesą atspindinčias priemones, siekiant užtikrinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumą kelyje.


Eismo tvarkaraščiai: