SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2014 04 29 - Įdiegta elektroninių atsiskaitymų sistema, leidžianti sumokėti vietinę rinkliavą iš karto už visą mėnesį už automobilio stovėjimą mokamose vietose geltonojoje bei žaliojoje rinkliavos zonose

Gera žinia automobilių vairuotojams – vairuotojų patogumui įdiegta elektroninių atsiskaitymų sistema, leidžianti sumokėti vietinę rinkliavą iš karto už visą mėnesį už automobilio stovėjimą mokamose vietose geltonojoje bei žaliojoje rinkliavos zonose – būdas sumokėti vietinę rinkliavą iš karto už visą mėnesį. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2013 m. gruodžio 11 d. sprendimu Nr. 1-1574 patvirtinti diferencijuoti mėnesio rinkliavos dydžiai:

Vairuotojai, sumokėję iš karto mėnesio rinkliavą, automobilius gali statyti mėnesį laiko geltonojoje ir žaliojoje rinkliavos zonose esančiose mokamose automobilių stovėjimo vietose – daugiau kaip 4000 stovėjimo vietų. Mėlynojoje ir raudonojoje rinkliavos zonose (apie 2000 stovėjimo vietų Vilniaus senamiestyje ir centrinėje dalyje) išskirtinai skatinamas tik trumpalaikis automobilių stovėjimas, todėl čia vairuotojai kaip ir lig šiol gali atsiskaityti už automobilio stovėjimą į bilietų automatus arba mobiliaisiais telefonais – mėnesio rinkliava mėlynojoje ir raudonojoje zonose nenustatyta.

Vairuotojai atvykstantys į Senamiestį, dėl automobilių stovėjimo vietų trūkumo šioje teritorijoje kviečiami automobilius statyti Maironio gatvėje esančioje aikštelėje (prie Tymo kvartalo) ir A. Strazdelio gatvės aikštelėje. Šiose Senamiesčio teritorijos aikštelėse vairuotojų patogumui nustatyta žalioji rinkliavos zona, kur automobilio stovėjimas 1 val. – 1 Lt. Taip pat čia galima automobilius statyti sumokėjus mėnesio rinkliavą. Statyti automobilį šiose aikštelėse ir pigiau, ir visada galima rasti laisvą vietą.

Į A. Juozapavičiaus gatvę persikėlus eilei įvairių institucijų, pritraukiančių didelius lankytojų srautus, rekomenduojame automobilius statyti Rinktinės gatvės atkarpoje tarp A. Juozapavičiaus ir Šeimyniškių gatvių esančiose automobilių stovėjimo vietose, kuriose taip pat yra nustatyta žalioji zona ir kur visada galima rasti laisvų vietų.

Mėnesio vietinę rinkliavą pasirinktinai žaliojoje arba geltonojoje zonose galima sumokėti naudojantis elektroninės prekybos paslaugomis. Susipažinkite su mėnesio vietinės rinkliavos už automobilio stovėjimą mokėjimo ir galiojimo tvarkos aprašu.

Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad sumokėta vietinė rinkliava nesuteikia teisės statyti automobilį rezervuotose automobilių stovėjimo vietose ar kitaip nesilaikyti Kelių eismo taisyklių.


Eismo tvarkaraščiai: