SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2013 04 04 - OPTIMIZAVUS VIEŠĄJĮ TRANSPORTĄ, VILNIUJE VAŽIUOSIME GREIČIAU IR PATOGIAU

Vilniaus miesto savivaldybėje pristatytas viešojo transporto optimizavimo projektas. Įsigalėjus naujai tvarkai vilniečiai ir miesto svečiai nuo liepos 1 dienos stotelėse autobusų ir troleibusų lauks iki 6 kartų trumpiau, o viešasis transportas važiuos iki 5 kartų dažniau.

 

„Ateitis priklauso visuomeniniam transportui, dėl to nuo to negali atsilikti ir Vilnius. Optimizavus viešojo transporto sistemą, neliks besidubliuojančių maršrutų, keleiviai viešuoju transportu keliaus patogiau, efektyviau ir, svarbiausia, greičiau. O šios sistemos privalumas tai, kad visomis transporto priemonėmis bus galima keliauti su vienu bilietu. Aktyvinant elektroninį bilietą, bus galima perlipti iš vienos transporto priemonės į kitą, naujų bilietų pirkti nereikės“,  – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

 

Viena svarbiausių įgyvendinamos viešojo transporto sistemos naujovių – šalia pagrindinių autobusų maršrutų  atsiras šeši greitieji maršrutai, užtikrinsiantys greitesnį susisiekimą pagrindinėje miesto zonoje. 5–6 minučių intervalu važiuosiantys greitieji autobusai keleivius veš pagrindinėmis kryptimis: Stotis-Santariškės, Santariškės – Laisvės prospektas – Stotis, Fabijoniškės – Centras – Oro uostas, Pilaitė – Saulėtekis, Pašilaičiai – Saulėtekis, Naujoji Vilnia – Centras. Taip pat atsiras privežamieji maršrutai, kuriais važiuojantys mažos talpos autobusai leis net ir atokiausių Vilniaus vietovių gyventojams pasiekti greitųjų maršrutų stoteles. 

 

Naujoje viešojo transporto sistemoje atsiras  dar daugiau naujų ekologiškų autobusų. Pertvarkius esamus viešojo transporto srautus, kiekviename maršrute bus transporto priemonių, pritaikytų neįgaliesiems.

 

Įgyvendinant viešojo transporto optimizaciją, remiamasi jau patikrinta didžiųjų Europos miestų praktika. Prieš rengiant optimizacijos planą, daug konsultuotasi su užsienio ekspertais. Siekiant išsiaiškinti, kaip efektyviausiai optimizuoti viešojo transporto sistemą, buvo atlikti ne tik gyventojų pokyčio prognozės ir sklaidos tyrimai, bet ir organizuojamos fokusuotų diskusijų grupės, kurios padėjo išsiaiškinti keleivių poreikius bei lūkesčius. Be to, atlikti įvairūs moksliniai tyrimai su aukštųjų mokyklų profesoriais.

 

Optimizavimas vykdomas remiantis Vilniaus miesto strateginiu 2010–2020 metų planu, kurį 2010 metais patvirtino miesto taryba.

 

Vilniečiai gali pasitikrinti, kaip nuo liepos 1 d. veiks naujoji maršrutų sistema, peržiūrėti naujus maršrutus svetainėje www.vilniustransport.lt, o pasiūlymus, komentarus, pastabas siųsti adresu vaziuoju@vilniustransport.lt

 

Vilniečiai, norintys peržiūrėti viešojo transporto tiesioginius maršrutus ir maršrutus su vienu persėdimu tam tikroje miesto dalyje, turi spausti šią nuorodą: https://sisp.maps.arcgis.com/home/index.html

 

Viešojo transporto optimizavimo pristatymas:

http://www.slideshare.net/VilniausSavivaldybe/vieojo-transporto-optimizavimo-pristatymas


Eismo tvarkaraščiai: