SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2012 08 26 - Siekiant išvengti eilių prie kioskų, Vilniečio korteles rekomenduojama papildyti jau dabar

Siekiant viešojo transporto bilietų platinimo vietose išvengti eilių paskutinę rugpjūčio dieną ir rugsėjo pirmosiomis dienomis, senąsias elektroninio bilieto korteles pakeisti į Vilniečio kortelėmis, taip pat pildyti Vilniečio korteles rekomenduojama jau artimiausiomis dienomis. Keleiviai, papildę naująją kortelę 30 dienų bilietu, gali bilieto neaktyvinti iki rugsėjo 1 dienos.

„Jau įprasta, kad paskutinę rugpjūčio ir pirmosiomis rugsėjo dienomis prie kioskų, kuriuose parduodami viešojo transporto bilietai susidaro eilės. Vis dėlto, korteles keičia ir pildo tūkstančiai keleivių vienu metu, tad, siekdami, kad bilietų platinimo vietose nesusidarytų eilės, rekomenduojame korteles pasikeisti jau dabar. Garantuojame, kad net ir turintys neaktyvintą 30 dienų ar ilgesnio galiojimo bilietą iki rugsėjo 1 dienos nebus baudžiami keleivių kontrolės“, - sako Gintas Bliuvas, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorius.

Pasak G. Bliuvo, sostinės viešojo transporto keleivių kontrolieriai, padėdami apsiprasti keleiviams su naująja sistema, konsultuoja keleivius, atsako į kylančius klausimus dėl naujųjų bilietų rūšių ir jų galiojimo. Baudžiami gali būti nebent tie keleiviai, kurie važiuoja iš viso be jokio bilieto.

Senosios e. bilieto kortelės naujomis Vilniečio kortelėmis keičiamos nemokamai iki metų pabaigos. Be to, nuspręsta iki metų pabaigos platinti ir panaudoti vienkartinius popierinius bilietus, kainuojančius 2 litus, arba 1 ir 0,4 lito tam tikrą lengvatą turintiems keleiviams. Taip pat 30 ir 60 minučių bilietams įvestas 10 minučių tolerancijos laikas persėdimui. Artimiausiu metu sostinės viešajame transporte bus panaikintas ir bagažo mokestis.

Vilniečio kortelę galima papildyti norima pinigų suma ir elektroniniais bilietais. Jeigu keleiviui taikoma nuolaida, pirmą kartą keičiant ar perkant naują kortelę reikia nurodyti, kokia nuolaida bilietams būti taikoma: 80 procentų (visiems bilietams), 50 procentų (visiems bilietams) ar studentams/moksleiviams taikomos nuolaidos (50 proc. 30 ir 60 minučių bilietams, 80 proc. – visiems kitiems bilietams).

Kortelėje esančius pinigus galima naudoti pažymint 30 arba 60 minučių bilietą sostinės viešajame transporte. Tam reikės kortele paliesti geltonąjį komposterį, pasirinkti norimą bilieto rūšį ir dar kartą palietus komposterį aktyvinti pasirinktą bilietą. Kiekvieną kitą kartą palietus komposterį, jame bus rodoma informacija apie pinigų likutį kortelėje ir bilieto galiojimo trukmė.

Nuo rugpjūčio 15 dienos įsigyti 30 dienų bilietai ir 30 dienų bilietai, galiojantys tik darbo dienomis, galios 30 kalendorinių dienų pirmą kartą juos pažymėjus. Pavyzdžiui, pirmą kartą pažymėjus bilietą rugsėjo 7 dieną, bilietas galios iki spalio 6 dienos imtinai.

Visi naujieji bilietai skirti važiuoti tiek autobusais, tiek troleibusais.

Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus rasite: www.vilniusticket.lt/lt/DUK/.


Eismo tvarkaraščiai: