SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2011 08 29 - VILNIAUS VIEŠOJO TRANSPORTO DARBAS NUO RUGSĖJO 1 DIENOS

Kaip ir kiekvienais metais, prasidėjus atostogų metui, nuo birželio 1 d. viešasis transportas važiavo pagal vasaros sezono tvarkaraščius, keitėsi troleibusų ir daugumos autobusų maršrutų eismo grafikai.

 Informuojame, kad nuo š. m. rugsėjo 1 dienos, padidėjus studentų ir moksleivių srautams, viešasis transportas pradės dirbti pagal žiemos sezono eismo tvarkaraščius. Bus pakeisti visų troleibusų bei autobusų maršrutų tvarkaraščiai.

Keleivių, o ypač atvykusių svečių patogumui 2 „Šeškinė – Centras – Oro uostas“ autobusų maršruto darbas prailgintas 20 minučių – paskutinis reisas iš Oro uosto 23.21 val.

Vasaros sezonui sutrumpintos 14 troleibusų maršruto „Antakalnis – Žygimantų g. – J.Basanavičiaus g. – Gerosios Vilties st.” ir 30 autobusų maršruto „Pilaitė – Konstitucijos pr. – Kalvarijų g. – Antakalnis” trasos,  nuo rugsėjo 1- osios vėl pratęsiamos iki Saulėtekio:

        

              Gera žinia Žirmūnų ir Antakalnio rajono gyventojams: Žirmūnų–Minties g. sankryžoje atlikta troleibusų kontaktinio tinklo rekonstrukcija, todėl atidarytas naujas troleibusų maršrutas Nr. 21 „Saulėtekis – Šilo tiltas – Žirmūnai“. Dėl šio troleibusų maršruto 38 „Žirmūnai – Antakalnis – Šilėnų g.“ autobusų maršruto trasa trumpinama iki Antakalnio žiedo (naujas maršruto pavadinimas – 38 „Antakalnis – Šilėnų g.“). Dvarčionių, Kairėnų, Baniškių ir kt. gyvenviečių keleiviams bus patogiau susisiekti su miesto centru, nes 38 autobusas nuo šiol kursuos dažniau.

 

                       Nuo rugsėjo, 45 „Pašilaičiai – Saulėtekis“ maršruto autobusai darbo ir poilsio dienomis važiuos iki šiol buvusia darbo dienų trasa. Autobusai važiuos Justiniškių, Rygos, Buivydiškių, Ozo, Kareivių, Valakupių gatvėmis, Nemenčinės pl., Saulėtekio al.    

                      Dėl didelio keleivių srauto iš Santariškių į Lazdynų ligoninę atidarytas naujas autobusų maršrutas Nr. 55A „Greitosios pagalbos ligoninė – Laisvės pr. – Fabijoniškės – Santariškės“, kuris važiuos darbo dienomis. 55 „Grigiškės – Greitosios pagalbos ligoninė – Laisvės pr. – Fabijoniškės – Santariškės“ autobusų maršrutas važiuos iš Santariškių į Grigiškes pro Lazdynų  ligoninę kaip ir iki šiol.

                      Žemųjų Panerių gyventojai nuo šiol į Stotį nuvažiuos be persėdimų. Atsižvelgiant į itin gausius keleivių prašymus, atliktus keleivių srautų tyrimus ir balandžio mėnesį vykusios apklausos rezultatus nuspręsta atnaujinti 15 „Stotis – Žemieji Paneriai” troleibusų maršrutą:

                   Atsižvelgiant į gyventojų ir naujai pastatytos Balsių mokyklos prašymus, įsteigtas naujas 35A „Ožkiniai – Naujieji Verkiai – Balsių g. – Naujaneriai – Pagubė“ autobusų maršrutas. Minėto maršruto eismo tvarkaraščiai suderinti su pamokų pradžios ir pabaigos laiku.

     Nauji tvarkaraščiai internetinėje svetainėje www.vilniustransport.lt bei mobiliuosiuose telefonuose wap.vilniustransport.lt bus paskelbti nuo rugpjūčio 26 dienos. Viešojo transporto stotelėse informacija bus keičiama nuo rugpjūčio  26 dienos.

 

***

                    Po rugsėjo 1 d. renginių Vilniaus mieste keleiviai galės patogiai ir saugiai pasiekti namus, nes naktį iš rugsėjo 1 d. į rugsėjo 2 d. važiuos naktiniai autobusai:

                      Autobusai dirbs  nuo  23.10 val. iki 4.30 val. 40-50 minučių intervalu. Naudojantis naktiniu viešuoju transportu, įlipdamas tik pro priekines duris, keleivis turės iš karto pas vairuotoją nusipirkti naktinio viešojo transporto bilietą, kurio kaina 3 Lt. Įprasti vienkartiniai, mėnesiniai ir terminuoti bilietai naudojantis naktiniu transportu negalios.

                    

***

                     Atsižvelgiant į kalbininkų pastabas ir siekiant įvesti daugiau aiškumo keleiviams, nuo rugsėjo 1 d. bus keičiami kai kurių stotelių pavadinimai:

 

                      Taip pat autobusuose ir troleibusuose įdiegta nauja stotelių įgarsinimo sistema. Ateityje, kita stotelė bus skelbiama transporto priemonei dar stovint stotelėje. Ši sistema palengvins ne tik vilniečių, bet ir miesto svečių keliones viešuoju transportu.

 

***

                      Rugsėjo  8 dieną, 14–18 val. Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ Saulėtekio stotelėje kaip ir kasmet rengs kontrolės reidą, kurio metu ypatingas dėmesys skiriamas mokslo metus pradėjusiems moksleiviams ir studentams.

                      Šia tradicine akcija vasarą atostogavusiems moksleiviams ir studentams norima priminti, kad važiuojant viešuoju transportu būtina įsigyti bilietus ir turėti galiojančius moksleivio ar studento pažymėjimus. Turintys bilietą, tačiau neprasitęsę moksleivio ar studento pažymėjimo, keleiviai bus įspėti ir paskatinti kuo greičiau tai padaryti. Viešajame transporte vietoje LSP (Lietuvos studentų pažymėjimo) bus galima pateikti pažymą iš savo fakulteto, kaip studento statuso įrodymą. Šis laikinas dokumentas suteiks teisę naudotis transporto lengvatomis Vilniaus miesto viešajame transporte. Viešojo transporto kontrolės atveju studentas, pateikiantis šią pažymą, privalo pateikti ir asmens tapatybę įrodantį dokumentą. Pažymą galima gauti savo fakulteto ar instituto administracijoje. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad ši pažyma galios tik iki š. m. spalio 1 dienos, vėliau teisę į transporto lengvatas įrodys tik galiojantis studento pažymėjimas.

                      Rugsėjo pradžioje organizuojamuose reiduose dalyvauja 16 kontrolierių ir 2 policijos pareigūnai, kurie padeda nustatyti pažeidėjo tapatybę. Apie prevencinius kontrolės reidus, organizuojamus kiekvieną rugsėjį paskelbiama per įvairias žiniasklaidos priemones.

                     

Informacija apie pasikeitimus bei viešojo transporto darbą pateikiama interneto tinklalapyje www.vilniustransport.lt, mobiliaisiais telefonais (wap.vilniustransport.lt) bei darbo valandomis teikiama nemokama telefono linija 8-800-22922.

 


Eismo tvarkaraščiai: