SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2009 03 26 - Nuo balandžio mėnesio keičiasi Vilniaus miesto viešojo transporto darbas

Nuo balandžio mėnesio keičiasi Vilniaus miesto viešojo transporto darbas

 

 

Atlikus keleivių srautų tyrimus ir išsamią miesto gyventojų naudojimosi viešuoju transportu analizę, nustatyta, kad nuo šių metų pradžios yra sumažėjęs keleivių skaičius miesto autobusų ir troleibusų maršrutuose. Per pirmus šių metų mėnesius keleivių pervežta 11 % mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Dėl sumažėjusio keleivių skaičiaus, nuo balandžio 3 d. naikinami visi naktinių autobusų  maršrutai.

Uždarius naktinius maršrutus nuo balandžio 3 dienos, per 2009 metus bus sutaupyta apie 600 tūkst. Lt.

2008 metais naktiniais autobusų maršrutais vidutiniškai per mėnesį buvo pervežama 15 tūkst. keleivių. Šių metų atliktų skaičiavimų duomenimis, vidutiniškai per mėnesį naktiniu transportu naudojosi vos 5 tūkst. keleivių. Palyginant su 2008 m. keleivių skaičius sumažėjo dviem trečdaliais.

Optimizuojant viešojo transporto darbą, palaipsniui - nuo balandžio 1 dienos kai kurių maršrutų, o nuo balandžio 14 dienos visų Vilniaus maršrutų autobusai ir troleibusai darbą pradės nuo 5.30 val. ryto, o baigs 23.30 val. vakare.

1999 m. Lietuvoje buvo nuspręsta nebeįvedinėti vasaros ir žiemos laiko, todėl visos įstaigos, dirbusios nuo 9 val. savo darbo pradžios laiką perkėlė valanda anksčiau. Tai įtakojo ir viešąjį transportą, kurio darbas turėjo prasidėti taip pat valanda anksčiau. 2003 metais buvo priimtas sprendimas vėl grįžti prie vasaros laiko įvedimo. Tačiau darbo pradžios laikas kai kuriose įstaigose ir organizacijose nepasikeitė. Nepasikeitė ir viešojo transporto darbo pradžia.

Europos bei kaimynių (Latvijos, Estijos) didžiuosiuose miestuose viešasis transportas dirba nuo 5.30 val.

Toks viešojo transporto optimizavimas, vykdomas nuo š.m. balandžio mėnesio, leis 2009 metais sumažinti ridą maršrutuose 6 %  ir  vairuotojų viršvalandinį darbą bei  sutaupyti apie 11 mln. Lt.

Viešojo transporto intensyvumas rytinio ir vakarinio piko metu nesikeis.

Prašome keleivių sekti informaciją apie pasikeitusių maršrutų darbą internete www.vilniustransport.lt bei stotelėse.

Informacija apie viešojo transporto darbą pateikiama interneto tinklalapyje www.vilniustransport.lt, mobiliaisiais telefonais (wap.vilniustransport.lt) bei darbo valandomis teikiama nemokama telefono linija 8-800-22922.


Eismo tvarkaraščiai: