SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2020 09 28 - Kaip išankstinio balsavimo vietas pasiekti viešuoju transportu?


Kada vyksta balsavimas Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose?

Pagrindinis 2020 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų pirmojo turo balsavimas vyks spalio 11 d., antrojo turo – spalio 25 d.

Išankstinis balsavimas šiemet vyksta ilgiau nei įprastai: pirmojo turo – spalio 5–8 d., antrojo turo – spalio 19–22 d. Išankstinio balsavimo laikas prailgintas siekiant sumažinti žmonių buriavimąsi ir užtikrinti socialinio atstumo laikymosi galimybes.

 


Kas gali balsuoti išankstinio balsavimo metu?

Balsuoti iš anksto gali visi žmonės, turintys balsavimo teisę ir rinkimų dieną negalintys atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę. Balsuojant ne savo apylinkėje, papildomos išankstinės registracijos nereikia, tereikia balsavimo vietoje pateikti savo asmens dokumentą.

 


Kuriose Vilniaus miesto vietose vyks išankstinis balsavimas?

Šiemet yra praplėstas įprastinis balsavimo vietų sąrašas siekiant užtikrinti mažesnį žmonių būriavimąsi ir užtikrinti socialinio atstumo laikymosi galimybes. Iš viso bus galima balsuoti penkiose skirtingose vietose:

 • Vilniaus miesto savivaldybės pastate (Konstitucijos pr. 3)
 • Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26)
 • A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų
 • Lukiškių aikštėje
 • Vilniaus rajono savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50)

Pirmojo turo išankstinis balsavimas vyks – spalio 5–8 d., antrojo turo – spalio 19–22 d. Balsuoti bus galima nuo 7:00 iki 20:00 val.Kaip išankstinio balsavimo vietas pasiekti viešuoju transportu?

 • Vilniaus miesto savivaldybė (Konstitucijos pr. 3). Vykti iki Europos aikštės stotelės 3G, 4G, 30, 43, 46, 52, 56, 88, 89 maršrutų autobusais bei 9 ir 19 maršrutų troleibusais.
 • Vilniaus rajono savivaldybė (Rinktinės g. 50). Vykti iki Kalvarijų turgaus stotelės 1G, 10, 30 ir 53 maršrutų autobusais bei 6 ir 10 maršrutų troleibusais. Iki Herkaus Manto stotelės – 33 maršruto autobusais.
 • Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centras (Saulėtekio al. 26). Vykti iki Gedimino technikos universiteto stotelės 4G, 5G,  18, 38 maršrutų autobusais ir 2, 10, 14, 19 bei 21 maršrutų troleibusais.
 • A. Sacharovo aikštė prie Spaudos rūmų. Vykti iki Spaudos rūmų stotelės 2G,  7, 55, 75 maršrutų autobusais ir 7, 13, 16, 18, 19 maršrutų troleibusais. Iki Sietyno stotelės (Pilaitės prospekte) 4G,  30, 32, 54, 63, 75 maršrutų autobusais.
 • Lukiškių aikštė. Vykti iki Juozo Tumo-Vaižganto stotelės 3G, 22, 73 maršrutų autobusais ir 4, 10, 14, 17 maršrutų troleibusais.

Kaip rinkimuose dalyvauti saugiai?

Rinkimų vietoje dėvėkite apsauginę veido kaukę ir laikykitės saugaus 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių, turėkite ne tik savo asmens dokumentą, bet ir savo rašiklį. Taip apsaugosite savo ir kitų sveikatą.

 


Dalyvavimas balsavime žmonėms su negalia

Vilniaus mieste siekiama užtikrinti, kad visi turėtų vienodas ir patogias sąlygas atlikti pilietinę pareigą, todėl kiekvienais metais vis daugiau rinkimų apylinkių tampa pritaikytomis ir žmonėms su negalia. Spalio 1 dieną čia paskelbsime apylinkių, kurios yra pritaikytos judėjimo negalią turintiems žmonėms, sąrašą.

Rinkimų dieną, balsuoti galima ne tik toje apylinkėje, kuri jums yra nurodyta, bet ir kitose jūsų apygardos apylinkėse. Tokiu atveju, papildomos išankstinės registracijos nereikia.

Visos išankstinio balsavimo vietos bus pritaikytos žmonėms su negalia. Taip pat neįgalieji gali pasirinkti galimybę balsuoti iš namų.

 


Kas gali balsuoti iš namų?

Balsuoti iš namų gali žmonės turintys negalią, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, taip pat dėl paskelbtos specialios situacijos saviizoliacijoje esantys rinkėjai, užpildę Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) patvirtinto prašymo formą P6 ir įtraukti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašą.

Rinkėjai, kurie balsuos namuose, komisijos nariams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir balsavę gaus balsavimo voko priėmimo kvitą su užklijuotu specialiu ženklu.

 


Kaip balsuoti iš namų?

Pirmojo turo balsavimas iš namų vyks 2020 m. spalio 9 ir 10 dienomis namuose nuo 8 iki 20 valandos. Antrojo turo balsavimas – spalio 23 ir 24 dienomis.

Mokomąjį įrašą, kaip rinkėjui užpildyti prašymą balsuoti iš namų elektroniniu būdu, galite rasti čia.

Popierinį prašymą galima užpildyti dviem būdais:

 1. Kai rinkimų komisijos nariai atneša rinkėjui, turinčiam teisę balsuoti namuose, pranešimą apie rinkimus, rinkėjas gali užpildyti popierinį prašymą ir užpildytą įteikti rinkimų komisijos nariui.
 2. Prašymo formą galima rasti WWW.VRK.LT.

Jei rinkėjas dėl negalios negali užpildyti prašymo balsuoti namuose ar jo įteikti apylinkės rinkimų komisijai, jis gali pavesti šiuos veiksmus už jį atlikti šeimos nariui, kaimynui, juo besirūpinančiam asmeniui arba rinkimų komisijos nariui. Šie asmenys rinkėjo prašymą pasirašo ir nurodo savo vardą, pavardę ir asmens kodą.

  


Eismo tvarkaraščiai: