SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2020 03 04 - Naujausia informacija apie m.Ticket ir m.Parking veikimą

Šį rytą mobiliojo ryšio operatorius Tele2 pranešė, jog tinkle laikinai neveikia mokamos paslaugos, tarp kurių ir atsiskaitymas už automobilių stovėjimą, viešojo transporto bilietus. Šis sprendimas priimtas siekiant apsaugoti klientų asmens duomenis, kai paaiškėjo rizika, jog mokėjimo metu tam tikri klientų duomenys gali tapti prieinami trečiosioms šalims.

Naudotis m.Ticket, m.Parking šiuo metu gali dalis visų operatorių naudotojų, Tele2 pusėje dar fiksuojami laikini sutrikimai. Informaciją atnaujinsime, kai tik jie bus pašalinti.

Kas konkrečiau atsitiko ir ką darome mes, jog užtikrintume saugų ir sklandų programėlių veikimą?

Atradus spragą dėl HTTP HE technologijos saugumo, kuri naudojama prekių ir paslaugų apmokėjimui per mobiliuosius operatorius, mes iš karto atlikome sistemos m.Transportas pakeitimus. Šiai sistemai priklauso m.Ticket, m.Parking programėlės. Skubiausius pakeitimus įgyvendinome jau šiandien, m.Transportas sistema atnaujinta, reikalingus veiksmus atliko ir toliau atlieka operatoriai (linkėjimai ir ačiū Tele2 LietuvaBITĖ LietuvaTelia Lietuva). Įgyvendinus visus pakeitimus šiuo metu jokie asmens duomenys trečiosioms šalims nėra prieinami. Imamės ir papildomų veiksmų sistemos saugumui stiprinti.

Norime pabrėžti, kad nei mobilieji operatoriai, nei mes neturime konkrečios informacijos, jog tokių duomenų pateikimo atvejų buvo. Tačiau visų mūsų klientų ir jų asmens duomenų saugumas yra prioritetas. Todėl maksimaliai tikriname visas sistemas ir jų saugumo mechanizmus.

Kol vyksta tikrinimai m.Ticket programėlėje laikinai blokuojame atsiskaitymo kortelėmis galimybę. Ją taikysime iki tol, kol nebūsime visiškai tikri, kad visi duomenys yra visiškai saugūs.

 

 


Eismo tvarkaraščiai: