SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2019 09 26 - Žingsniai link multimodalumo Antakalnyje

Pastaruoju metu Vilniaus miesto savivaldybė ir savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ (toliau – SĮSP) skiria daug dėmesio pėsčiųjų ir dviratininkų reikmėms, nes siekia, kad vilniečiai ir miesto svečiai judėtų darniai. Skaičiuojama, kad bendros investicijos į dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros gerinimą 2019 metais sieks apie 7 mln. eurų. Tiek kainuos daugiau kaip dvidešimties kilometrų dviračių jungčių tiesimas.

Plėtojant pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūrą Antakalnyje planuojama rekonstrukcija dviejų jungčių: M.K. Oginskio gatve iki Saulėtekio alėjos palei Antakalnio g. ir P. Vileišio gatvėje. Artimiausiu metu P. Vileišio g. turėtų tapti pirmąja Lietuvoje dviračių gatve. Prie šių priemonių puikiai dera ES INTERREG Baltijos jūros regiono programos projekto „cities.multimodal“ (Miestų transporto sistemos – link netaršaus mobilumo) veiklos, kurias kaip partneriai įgyvendina savivaldybė ir SĮSP.

Pagal įsipareigojimus minėtame projekte neseniai buvo atlikta išsami Antakalnio rajono transporto analizė, lokalizuoti Vilniaus miesto darnaus judumo plano sprendiniai, pasiūlytos Antakalniui tinkamos mažesnės apimties priemonės. Rezultatas – Antakalnio darnaus judumo planas, kuris glaudžiai susijęs su kitais savivaldybės vykdomais ir planuojamais darbais. Be kita ko, minėtame plane yra numatyta sukurti kombinuotų kelionių aikštelių tinklą. Tokios aikštelės keliaujantiems leis patogiau persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą, jiems būtų užtikrintas geras susisiekimas tiek pėsčiomis, tiek dviračiu.

Dvi kombinuotų kelionių aikštelės Antakalnyje turėtų būti atidarytos jau 2020 metų pavasarį: viena – prie Šilo stotelės, o kita – šalia žiedinės sankryžos prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios. Šiose aikštelėse bus sudaryta galimybė saugiai palikti dviratį arba paspirtuką, jei reikia – juos įkrauti, pasinaudoti dalinimosi automobiliu ar dviračiu. Taip pat bus sutvarkyta šalia esanti pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūra, užtikrinant patogų ir saugų patekimą į aikštelę ir išvykimą iš jos.

Daugiau apie projektą skaitykite čia - https://www.cities-multimodal.eu/

Išsamesnės informacijos apie projektą suteiks:

Birutė Jatautaitė, SĮ Susisiekimo paslaugos tarptautinių projektų vadovė ir aptariamo projekto koordinatorė, tel. +370 5 270 9339, birute.jatautaite@vilniustransport.lt

Aušra Sičiūnienė, Vilniaus m. savivaldybės Plėtros planavimo skyriaus vyr. specialistė ir aptariamo projekto koordinatorė, tel. + 370 5 211 2579, ausra.siciuniene@vilnius.lt

 

Pagrindinė informacija apie „cities.multimodal“ projektą:

Finansuotojas – Interreg Baltijos jūros regiono programa

Projekto partneriai – 17 institucijų iš 8 ES valstybių ir Pskovo miesto administracija (Rusija).

Pagrindinis projekto partneris – Hanzos lygos Rostoko miesto Senatoriaus administracija.

Projekto pabaiga – 2020 m. rugsėjo 30 d.

Visas projekto biudžetas – 3,8 mln eurų (ERPF parama – 2,9 mln eurų).

 

 

 


Eismo tvarkaraščiai: