SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2018 05 09 - Sostinės savivaldybės dovana – nemokamas viešasis transportas valstybinių švenčių dienomis

Vilnius kviečia švęsti Valstybę ir paruošė dar daugiau dovanų – šiandien sostinės tarybos nariai nusprendė, kad trijų valstybinių švenčių metu: vasario 16-ąją, kovo 11-ąją ir liepos 6-ąją visi vilniečiai bei miesto svečiai galės nemokamai keliauti atsinaujinusiu sostinės viešuoju transportu.

„Vilnius yra Lietuvos sostinė, didžioji dalis šalies istorinių įvykių vyko šiame mieste. Čia šiandien vyksta pagrindiniai valstybių švenčių minėjimai, pritraukiantys daugybę žmonių, tiek vilniečių, tiek miesto svečių. Tikimės, kad šis sprendimas be tik pakvies daugiau žmonių dalyvauti šiuose gražiose ir prasmingose šventėse, bet ir paskatins dalį žmonių palikti savo automobilius namie. Visi galės patogiai atvykti į renginius nesukdami galvos, kur pastatyti savo automobilius“, – sako pasiūlymą pateikęs Tarybos narys Vincas Jurgutis.  

Pirmoji proga pasidžiaugti dovana – artėjanti liepos 6-oji, Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Jos metu sostinėje vyks daugybė šventinių renginių. Vienas didžiausių – Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos“ uždarymo renginys, po kurio visų lauks savivaldybės organizuojamas 100-mečio naktinis piknikas pievoje prie Baltojo tilto, į kurį visi galės atvykti nemokamu viešuoju transportu.

Anot V. Jurgučio, šis Tarybos sprendimas yra ir puiki proga išmėginti atnaujintą modernų Vilniaus autobusų parką net ir tiems, kurie įpratę keliauti nuosavu transportu – visi kviečiami įsitikinti, kokie kokybiški ir patogūs naujieji autobusai, kurių nupirkta net 250 ir į renginius atvykti ne savo automobiliu, o viešuoju transportu. Įgyvendinus visą viešojo transporto atnaujinimą, daugiau kaip pusę milijono miesto transportu kasdien keliaujančių vilniečių džiugins net 6 iš 10 visiškai nauji autobusai. Suskaičiuota, kad šios savivaldybės trijų šventinių dienų dovanos vertė – apie 90 tūkst. eurų.

Liepos 6-ąją ir per kitas valstybines šventes, kai transportas nemokamas, nereikės aktyvinti bilietų nei viešajame transporte, nei mobiliojoje programėlėje m.Ticket. Keleivių kontrolė tądien bilietų netikrins, tačiau stebės tvarką viešajame transporte.


Eismo tvarkaraščiai: