SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2018 03 09 - Vilniuje – 50 naujų triašių „Scania“ autobusų

Nuo kovo 10 d. Vilniuje dalį šiuo metu kursuojančių viešojo transporto autobusų palaipsniui pakeis 50 naujų švedų gamintojo „Scania“ autobusų, kurie aptarnaus 4 maršrutus. Trečiąjį sostinės viešojo transporto atnaujinimo etapą, bendradarbiaudamas su SĮ „Susisiekimo paslaugos“, įgyvendina  Lietuvos ir Latvijos privačių vežėjų –  UAB „Transrevis“ ir „Rigas mikroautobusu satiksme“ (RMS) – konsorciumas, laimėjęs Vilniaus miesto savivaldybės viešojo transporto paslaugų konkursą.

 

Nuo kovo 10 d. 18 naujų  „Scania Citywide LF“ triašių autobusų, kuriuose yra 48 sėdimos ir 88 stovimos vietos, pradės kursuoti 4G maršrutu (Pilaitė–Konstitucijos pr.–Saulėtekis). Kiti naujieji „Scania Citywide LF“ autobusai perims dar trijų maršrutų 7, 55 ir 43 aptarnavimą Vilniuje.

 

 

„Praėjusį rudenį prasidėjęs rekordinis Vilniaus viešojo transporto atnaujinimas įgauna pagreitį – iš viso iki šių metų pabaigos sostinėje važiuos net 250 naujų autobusų ir 41 troleibusas. Gatvėse pasirodžius 50 visiškai naujų „Scania“ autobusų, o taip pat atnaujinimui tęsiantis ir toliau, tikimės, kad vilniečiai ir miesto svečiai pastebės pokyčius ir vis dažniau savo kelionėms rinksis viešąjį transportą, kurio atnaujinimas yra svarbi modernaus Vilniaus dalis“,  sako Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, kovo 10 d. susitikęs su iš Švedijos atvykusiais „Scania“ atstovais.

 

 

Į naujuosius „Scania“ autobusus Lietuvos ir Latvijos vežėjų konsorciumas investavo daugiau kaip 10 mln. eurų. Praėjusių metų lapkritį UAB „Transrevis“ ir RMS, kaip numatyta 7 metų sutartyje su Vilniaus miesto savivaldybe, sėkmingai įgyvendino pirmuosius sostinės visuomeninio transporto atnaujinimo etapus: į sostinės gatves išriedėjo  52 nauji vidutinės talpos „Isuzu Citibus“ autobusai, kurie šiuo metu aptarnauja 18 maršrutų. Investicija į šias transporto priemones siekė 6,8 mln eurų.

 

„Užbaigus trečiąjį Vilniaus viešojo transporto atnaujinimo etapą,  22 iš 85 Vilniaus privežamųjų ir pagrindinių maršrutų bus aptarnaujama naujais „Isuzu Citibus“ ir „Scania Citywide LF“ autobusais. Mūsų parkas išaugs iki daugiau kaip 100 naujų autobusų – tikimės, kad naują  kelionių kokybę ir komfortą moderniu transportu teigiamai įvertins vilniečiai bei miesto svečiai. Per artimiausią mėnesį mūsų vairuotojų kolektyvą papildys dar 50 darbuotojų, kurie aptarnaus 4G maršrutus naujaisiais „Scania Citywide LF“ autobusais. Vairuotojams siūlome darbą moderniuose autobusuose, o taip pat ir konkurencingą atlygį bei galimybę nuolat tobulinti darbo įgūdžius“, sako UAB „Transrevis“ direktorius Vladas Dapkus.

 

 

 

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas, Vaidotas Meškauskas priduria, jog viešojo transporto atnaujinimas vyksta sėkmingai. „Praėjusį rudenį pradėję Vilniaus viešojo transporto atnaujinimą, jį sėkmingai tęsiame ir šiemet. Naujų autobusų perėmimas ir išleidimas į sostinės gatves vyksta sklandžiai ir pagal planą, o nuo pavasario vilniečiai matys vis daugiau naujų viešojo transporto priemonių, kas šiemet iš esmės pakeis sostinės viešojo transporto veidą “,  teigia V. Meškauskas.

 

Pirmasis „Scania“ žingsnis į viešojo transporto sektorių Baltijos šalyse

50 Vilniuje važiuosiančių naujų  triašių  autobusų „Scania Citywide LF“ privačių vežėjų užsakymu pagamino švedų sunkvežimių ir autobusų gamintojo „Scania“ gamykla Lenkijoje. Kovo 9 d.  UAB „Scania Lietuva“ Vilniuje  pirmuosius 22  autobusus perduos UAB „Transrevis“ autoparkui. Kiti autobusai Vilnių pasieks mažesnėmis partijomis per artimiausius kelis mėnesius.

 

„Tai pirmasis tvirtas „Scania“ žingsnis į viešojo transporto sektorių ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono mastu.  Džiaugiamės, kad Vilniuje kaip ir Berlyne,  Londone, Varšuvoje, Briuselyje bei  kitose Europos sostinėse  „Scania“ autobusai nuo šiol kiekvieną dieną padės spręsti miesto gyventojų ir svečių mobilumo klausimus. Naujieji miesto tipo autobusai pasižymi puikia kokybe ir patogumu keleiviams bei vairuotojams“, sako UAB „Scania Lietuva“ Prekybos direktorius Darius Snieška.

 

Modernūs „Scania Citywide LF“ autobusai  atitinka pačius aukščiausius ekologijos reikalavimus, taikomus dyzeliniams varikliams (Euro 6). Dėl naujausios konstrukcijos kėbulo ypatumų „Scania“ autobusai yra itin talpūs. „Tai labai ekonomiški modeliai, todėl džiaugiamės, kad mūsų partneriai pasirinko būtent juos.  Be to, UAB „Scania Lietuva“ garantuoja visas šių autobusų aptarnavimo ir remonto paslaugas, kurios padės keleivius aptarnauti efektyviau ir be trikdžių“, pažymi D. Snieška.

 

Naujuose autobusuose  keleiviai turi galimybę nemokamai naudotis internetu, įkrauti telefonus, transporto priemonės pritaikytos žmonėms su negalia ir tėvams su kūdikių vežimėliais, o keleivių saugumui įrengtos stebėjimo kameros. Be to, naujųjų autobusų vairuotojai vilki specialias uniformas.   

 

Maršrutai, kuriuos Vilniuje aptarnauja nauji autobusai:

Eil. Nr.

Maršruto numeris

Maršruto  pavadinimas

Privežamieji maršrutai

 

1

1

Stotis–Vikingų g.–Oro uostas

2

11

Žvėrynas–Senamiestis–Užupis

3

13

Žemasis  Pavilnys–Markučiai–Stotis–Vilkpėdė

4

14

Grigaičiai–Parko–Arimų g.

5

15

Žolyno g. –Antakalnis–Turniškės

6

20

Žemieji Paneriai–Mūririnė Vokė–Lazdynai

7

26

Ozo–Kalvarijų–Bajorai–Didžioji Riešė–Didieji Gulbinai

8

28

Žemieji Paneriai–Grigiškės

9

38

Antakalnis–Dvarčionys–Šilėnų g.

10

41

Stotis–Eišiškių pl. –Užusienis

11

51

Žemieji Paneriai–Trakų Vokė–Daniliškės

12

57

Fabijoniškės–Ateities  g. –Jeruzalė-Bajorai

13

61

Stotis–Nemėžis–Kuprioniškės

14

65

Ožkiniai–Naujieji Verkiai–Balsių g.–Pagubė

15

88

Oro uostas–Centras–Europos aikštė

16

88N

Oro uostas–Centras–Europos aikštė

17

114

Antakalnis–Mileišiškių –S.Kerbedžio g.–Dvarčionys–Vinciūnišės

18

116

Žvėrynas–Gudelių šilas–Lazdynai–Ungurių g.

Pagrindiniai maršrutai ( 2018 m. pavasarį)

 

19

4G

Pilaitė–Konstitucijos pr.–Saulėtekis

20

7

Šiaurės miestelis–Verkių g. –Viršuliškės–Lazdynai

21

43

Justiniškės–Šeškinė–Žaliasis tiltas –Centras

22

55

Lazdynai–Laisvės pr. –Fabijoniškės –Santariškės

Primename, jog 2017 m. rudenį prasidėjo didžiausias Vilniaus viešojo transporto atnaujinimas. Jo organizavimui buvo skelbti du konkursai – naujo vežėjo parinkimo konkursą laimėjo dviejų bendrovių – UAB „Transrevis“ ir Latvijos „Rīgas mikroautobusu satiksme“ – konsorciumas.

 

 


Eismo tvarkaraščiai: