SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2017 10 30 - Santariškėse – saugesnė pėsčiųjų perėja

Nuo šiol Santariškių gatvės pradžioje esanti pėsčiųjų perėja taps saugesnė – čia įrengta šviesoforais reguliuojama pėsčiųjų perėja bei naujas greičio matuoklis. Pėsčiųjų perėja taps ne tik saugesnė, bus užtikrintas ir tinkamas srautų reguliavimas, ypač – piko metu.

„Įdiegus šią šviesoforais reguliuojamą perėją tikimės užtikrinti tinkamą eismo dalyvių saugumą, eliminuojant chaotišką pėsčiųjų judėjimą iki šiol nereguliuota perėja. Ja kasdien į Santaros klinikas ir iš jų patenka tūkstančiai atvykusiųjų automobiliais ir viešuoju transportu. Be to, sumažės ir aplinkos tarša – transporto priemonės šia atkarpa judės sklandžiau, rečiau stos prie jau reguliuojamos perėjos“, – sako Vaidotas Meškauskas, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas.

Pasak įmonės eismo organizavimo specialistų, šiandien užbaigus šviesoforinės perėjos paleidimo darbus dar vyks kompleksinis sistemos derinimas. Derinimo metu bus stebimas eismo srautas, reguliuojamas ir derinamas šviesoforų bei sistemos darbas, kad būtų pasiektas optimalus reguliuojamos perėjos veikimas. Naujoji šviesoforinė perėja bus suderinta su netoliese esančia kita perėja, taip užtikrinant tinkamą srautų reguliavimą ir pralaidumą. Abi ties Santaros klinikų kompleksu esančios šviesoforinės perėjos bus koordinuojamos tiek piko metu, tiek ir ne piko metu, esant didesniems pėsčiųjų ir transporto srautams.

Eismo dalyvių saugumą užtikrins ir kita priemonė – greičio matuoklis. Šis matuoklis ne tik fiksuos leistiną greitį viršijančias transporto priemones, bet ir tas transporto priemones, kurių vairuotojai nepaisys raudono šviesoforo signalo ir, jam degant, kirs pėsčiųjų perėją.

 

 

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros.

 

Apie SĮ „Susisiekimo paslaugos“

Savivaldybės įmonė (SĮ) „Susisiekimo paslaugos“ yra susisiekimą Vilniaus mieste organizuojanti įmonė, priklausanti Vilniaus miesto savivaldybei. Įmonė organizuoja viešojo transporto ir bilietų platinimo sistemos darbą, administruoja vietinę rinkliavą ir automobilių stovėjimo aikšteles, prižiūri ir eksploatuoja automatizuotą eismo valdymo sistemą bei kuruoja susisiekimo dviračiais vystymą. Įmonės paslaugomis kasdien naudojasi šimtai tūkstančių automobiliais, dviračiais ar viešuoju transportu keliaujančių vilniečių ir sostinės svečių.

 


Eismo tvarkaraščiai: