SĮ „Susisiekimo paslaugos”

Naujienos

2017 06 22 - Vilniaus centre ir jo apylinkėse automobiliai bus statomi tvarkingiau

Nuo šių metų birželio pabaigos keičiasi automobilių statymo tvarka dalyje Vilniaus miesto gatvių ir aikštelių. Pokyčiai įgyvendinami sulaukus gyventojų ir įstaigų skundų dėl netvarkingai statomų, eismą apsunkinančių automobilių bei siekiant sureguliuoti statomų transporto priemonių srautus ir stovėjimo trukmę. Tikimasi, kad įvedus vietinę rinkliavą už automobilių statymą, automobiliai dalyje Naujamiesčio, Užupio, Antakalnio prieigose ir centrinėje miesto dalyje bus statomi tvarkingiau. Mokamas automobilių stovėjimas įvedamas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintas rinkliavos zonas įtrauktose gatvėse, kuriose galima rinkti vietinę rinkliavą už transporto priemonių statymą.

„Į šias vietas daugybė žmonių kasdien atvyksta automobiliais. Jais užstatomi gyventojams svarbūs pravažiavimai, apsunkinamas patekimas ir į čia įsikūrusias įstaigas, įmones, automobiliai paliekami stovėti visai dienai. Siekiant užtikrinti tvarkingą automobilių statymą gyventojams ir įstaigoms bei sureguliuoti stovėjimo trukmę ir bus keičiama transporto priemonių stovėjimo tvarka“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Automobilių stovėjimo priežiūros departamento vadovas Igoris Semionovas.

Gyventojams – paprastesnis ir pigesnis stovėjimas

Siekiant sureguliuoti statomų transporto priemonių srautus ir sudaryti palankesnes sąlygas pasistatyti automobilį ir tiems, kurie dienos metu į šią miesto teritoriją atvyksta trumpam, nuo birželio 27 d. rinkliava už automobilių stovėjimą pradedama rinkti šiose teritorijose:

·         J. Savickio g.,

·         Ankštoji g.,

·         Lukiškių skg.,

·         Kražių g.,

·         M. Dobužinskio g. ir automobilių stovėjimo aikštelės aplink Olandų žiedą,

·         Šv. Stepono g. (atkarpa tarp Kauno ir Punsko g.),

·         Baltasis skg.,

·         Krivių g. (iki Filaretų g.),

·         Kruopų g.,

·         Plačioji g. (atkarpa tarp Kruopų ir Raugyklos g.)

Šios automobilių stovėjimo vietos patenka į geltonąją rinkliavos zoną, kurioje nustatyta rinkliava siekia 0,6 euro už vienos valandos stovėjimą. Rinkliava bus renkama pirmadieniais – šeštadieniais, nuo 8 iki 20 valandos.

Tuo tarpu J. Jablonskio g. esančios stovėjimo vietos patenka į žaliąją rinkliavos zoną, kurioje nustatyta 0,3 euro už vienos valandos stovėjimą rinkliava. Ji bus renkama pirmadieniais – šeštadieniais, nuo 8 iki 18 valandos.

Šiose teritorijose mokamą stovėjimą žymintys kelio ženklai, informacinės nuorodos bus įrengiama nuo birželio 27 d. Čia gyvenantys ir savo gyvenamąją vietą gyvenamosios paskirties patalpoje deklaravę vilniečiai gali įsigyti leidimus, suteikiančius teisę statyti gyventojų automobilius apmokestintose stovėjimo vietose. Leidimui įsigyti gyventojai turi pateikti automobilio registracijos liudijimą, deklaruotos gyvenamosios vietos pažymą ir vairuotojo pažymėjimą, išduotą prašymą pateikiančiojo vardu.

Pirmajam automobiliui skirtas leidimas žaliojoje rinkliavos zonoje kainuoja 7,2 euro metams, o antrajam – 8,7 euro mėnesiui. Tuo tarpu pirmasis ir antrasis leidimai geltonojoje zonoje kainuoja atitinkamai 14 eurų metams ir 17 eurų mėnesiui. Jau dabar gyventojai dėl leidimų įsigijimo gali kreiptis į SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Klientų aptarnavimo centrus Vilniuje, Gedimino pr. 9A ir Geležinkelio g. 16 arba juos įsigyti internetu – www.parking.lt. Nespėjusiems gyventojų leidimų įsigyti iki stovėjimo vietų apmokestinimo pradžios, bus suteikiamas 2 savaičių laikotarpis nuo birželio 27 d. imtinai susipažinti su pasikeitusia automobilių statymo tvarka.

Primenama, kad sumokėta vietinė rinkliava už gyventojo leidimą nesuteikia teisės nemokamai statyti automobilį visoje rinkliavos zonoje, draudžiamųjų kelio ženklų ar rezervuotų stovėjimo vietų galiojimo zonose, privačiose automobilių stovėjimo aikštelėse ar kitaip nesilaikyti Kelių eismo taisyklių. Vairuotojai raginami būti atidūs ir paisyti kelio ženklų reikalavimų.

 

Apie SĮ „Susisiekimo paslaugos“

Savivaldybės įmonė (SĮ) „Susisiekimo paslaugos“ yra susisiekimą Vilniaus mieste organizuojanti įmonė, priklausanti Vilniaus miesto savivaldybei. Įmonė organizuoja viešojo transporto ir bilietų platinimo sistemos darbą, administruoja vietinę rinkliavą ir automobilių stovėjimo aikšteles, prižiūri ir eksploatuoja centralizuotą eismo valdymo sistemą bei kuruoja susisiekimo dviračiais vystymą. Įmonės paslaugomis kasdien naudojasi šimtai tūkstančių automobiliais, dviračiais ar viešuoju transportu keliaujančių vilniečių ir sostinės svečių.

 

 


Eismo tvarkaraščiai: